ВІТАЄМО ВАС НА САЙТІ РІВНЕНСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА!

Сподіваємося, що інформація, яку Ви тут знайдете, буде корисною та сприятиме збереженню довкілля.

Звертаємо Вашу увагу, що даний сайт перебуває в процесі наповнення, тож інформація про структуру та діяльність заповідника буде публікуватися по мірі підготовки матеріалів.

Цікаві дати

 - Великий зимовий облік птахів - проходить щорічно в останні вихідні січня. До акції може долучитися кожен бажаючий. Для цього необхідно протягом години провести облік пернатих (біля годівниці на подвір’ї, в міському саду, сквері чи міській водоймі) і підрахувати види і кількість побачених птахів. Найкраще робити це зранку, оскільки о цій порі птахи найбільш активні. Свої спостереження можна надсилати на  нашу адресу чи на сайт Українського товариства охорони птахів

- Всесвітній день водно-болотних угідь - відзначається 2 лютого, в день прийняття Конвенції про водно-болотні угіддя у іранському місті Рамсар (так званої Рамсарської конвенції). Водно-болотні угіддя (ВБУ) вражають багатством біорізноманіття, пом’якшують негативні впливи кліматичних змін та захищають мільйони людей по всьому світу від повеней та підтоплень. Вони також очищують нашу воду, дають нам їжу, дрова та біомасу та забезпечують нас зонами для відпочинку і роботи. Заходи, які проводять у Всесвітній день водно-болотних угідь, покликані привернути увагу громадськості та урядів різних країн світу до цінності водно-болотних угідь для підтримання збалансованого розвитку нашої планети. 

- Міжнародний день мігруючих птахів - був проголошений в 2006-му році і з тих пір став щорічною міжнародною кампанією з підвищення обізнаності широкої громадськості про необхідність прийняття невідкладних заходів щодо охорони перелітних птахів та середовища їх безпосереднього проживання.  Цей день присвячено даті підписання 10 травня 1906 року Міжнародного Договору про охорону птахів. Цей День відзначається щорічно у другу суботу та неділю травня.

- День дикої природи - відзначається 3 березня, в день прийняття Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (CITIES) Генеральної асамблеєю ООН. Відзначення цього міжнародного дня закликає до привернення уваги до цінностей дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, рекреаційного) значення для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини.

- Година Землі - щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом дикої природи), котра проводиться останньої або передостанньої суботи березня, і закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути необов’язкове світло та електричні прилади на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети.

- День довкілля - відзначається  згідно з Указом Президента України «Про День довкілля» від 6 серпня 1998 року. Щорічно у третю суботу квітня громадські організації проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища – очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об'єктів, поширення екологічних знань.
Спочатку свято мало на меті відзначити Стокгольмську конференцію ООН з навколишнього середовища, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху. Цього ж дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором та ідеологом Дня довкілля.

- Всесвітній день мігруючих птахів - день, присвячений популяризації ідей збереження різноманіття птахів, серед яких значна частина видів є мігруючими. Відзначення Міжнародного дня мігруючих птахів присвячено даті підписання 10 травня 1906 року Міжнародного Договору про охорону птахів. Відзначається щорічно у другу суботу та неділю травня.


- Міжнародний день біологічного різноманіття - 20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття. Відтоді 22 травня світова спільнота відзначає Міжнародний день біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity). Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь. Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття сприяє підвищенню поінформованості про роль навколишнього світу для благополуччя людини та необхідності дій щодо його збереження. 

Всесвітній день охорони навколишнього середовища відзначається щороку 5 червня. Всесвітній день навколишнього середовища є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем навколишнього середовища, а також стимулювати політичний інтерес та відповідні дії. Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони навколишнього середовища. Кожен для себе повинен знайти шляхи для покращання навколишнього середовища. Можливо, хтось прибере сміття в своєму дворі, а дехто просто не залишить слідів свого перебування на природі.

- День працівника природно-заповідної справи - в Україні відзначається щороку 7 липня. Передумовою запровадження цього дня як професійного свята став Указ Президента України, який відзначає вагомий внесок працівників природно-заповідної справи у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об'єктів природно-заповідного фонду України.


-  4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин - міжнародний день, спрямований на привернення уваги людства до прав тварин та їх добробуту.

Немає коментарів:

Дописати коментар