
Крім цього вдалося організувати комплексний еколого-освітній захід на тему “Журавлина наше багатство” у КЗ “Миляцький НВК” за участю старшокласників та педагогів. Детальніше про це можна почитати за посиланням захід "Журавлина наше багатство"
Експерти з гідрології, теріології, орнітології та ентомології надали свої звіти і підвели перші підсумки роботи, а також уклали перелік рекомендацій для проведення природоохоронних заходів.
Територія Полісся має рівнинну знижену поверхню, котра характеризується високою лісистістю та заболоченістю. Всі масиви Рівненського природного заповідника належать до басейну Прип'яті, а конкретно масив “Переброди” знаходиться у басейні притоки Прип'яті — Горині.
Великий інтерес для експертів становили види тварин, що селяться у водоймах та навколо них. Ці види залежать від гідрологічного балансу, а значить моніторинг стану їх популяцій ключове завдання науковців для розвитку сталого використання ресурсів транскордонного водно-болотного угіддя.

Орнітологи в свою чергу визначили ряд видів індикаторів гідробіологічного режиму, серед них підорлик великий, очеретянка прудка, журавель сірий, чайка, грицик великий. Ці птахи надзвичайно залежні від конкретних місць гніздування та годівлі, тож страждають у першу чергу. Загалом для масиву зареєстровано 181 вид птахів, з них 105 достовірно гніздяться, 35 імовірно гніздяться, але це ще не підтверджено, а 46 — є мігрантами, зимуючими та залітними гостями.
Комахи — одна із малодосліджених груп тварин Рівненського природного заповідника. У рамках проекту вивчали амфібіотичних комах. Навколоводні комахи є чутливими до змін і забруднення оселищ, тому і стали об'єктами першочергової уваги. Вивчали видове різноманіття бабок, одноденок, водних клопів та хижих жуків.
На території масиву “Переброди” виявлено 261 вид комах, з них 53 види зафіксовано вперше. Серед цікавих знахідок хижий жук плавунець широкий (Dytiscus latissimus), що занесений до Червоної книги України, а також личинки мушок одноденок виду Cloeon dipterum. Вивчення ентомофауни масиву сьогодні на початковому етапі, коли зроблено ряд відкриттів та попередніх висновків, однак перелік видів комах ще дуже далекий від повного і потребує значного доопрацювання.
Ми вдячні усім учасникам проекту за ґрунтовні звіти, аналіз фактичного стану справ та намічені напрямки майбутніх досліджень.
Бережімо природу разом!
За новинами проекту можна слідкувати у блозі за тегами EaPTAC та olmanycranberry або на сторінці Рівненського природного заповідника на Фейсбук
Немає коментарів:
Дописати коментар