ВІТАЄМО ВАС НА САЙТІ РІВНЕНСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА!

Сподіваємося, що інформація, яку Ви тут знайдете, буде корисною та сприятиме збереженню довкілля.

Звертаємо Вашу увагу, що даний сайт перебуває в процесі наповнення, тож інформація про структуру та діяльність заповідника буде публікуватися по мірі підготовки матеріалів.




Результати конкурсу
"Фотополювання за зимовими птахами 2025»

З 13 січня по 14 лютого 2025 року проходив конкурс «Фотополювання за зимовими птахами 2025» від Рівненського природного заповідника.

👉Мета конкурсу: зацікавити та привернути увагу населення до зимуючих птахів своєї місцевості.

Для участі у конкурсі потрібно було якісно сфотографувати найбільшу кількість птахів та надіслати на електронну адресу заповідника.

 Цьогоріч, до участі зголосилися 21 учасник, які надіслали 180 світлин з різних куточків України. Навіть були роботи від наших захисників з передової. Учасникам вдалося сфотографувати 64 види птахів, в об’єктиви  потрапили: голуб сизий, голуб-синяк, припутень; дятли: звичайний, малий, сирійський, жовна сива та чорна; сови: вухата та сич хатній; яструб малий; канюк; орлан-білохвіст; боривітер звичайний; баклан великий; пірникоза мала; чипура велика; чапля сіра; крижень; чирянка мала; попелюх; свищ; гоголь; чернь червонодзьоба; турпан; нерозень; лиска; мартини: звичайний, сивий, жовтоногий; рибалочка; плиска біла; дрізд чорний; омелюх; чикотень; дрізд білобровий; вільшанка; синньошийка; зяблик; в’юрок; щиглик; зеленяк; костогриз; снігур; ворона сіра; сорока; грак; галка; крук; сойка, горобці: польовий та хатній; синиці: велика, блакитна, чубата; гаїчки; золотомушка жовчочуба; підкоришник; повзик; лебеді: шипун, чорний; гуски: білолоба, єгипецька; одуд; волове очко.

Більшість учасників  зафіксували звичайні, осілі види типові для своєї місцевості, але деяким вдалося сфотографувати рідкісних представників орнітофауни України. 7 видів, які занесені до Червоної книги України: гоголь, чернь червонодзьоба, нерозень, орлан-білохвіст, дятел білоспинний, голуб- синяк, сорокопуд сірий. А також рідкісного північного мігранта турпана.

Цінними спостереженнями є наявність нетипових на зимівлі видів (перелітних видів, що мають бути в місцях їх постійної зимівлі): одуда, синньошийки, плиски білої. Також зафіксовано:

·        явище раннього розмноження у сови вухатої;

·         представників чужорідних видів птахів, які є нетиповими для нашої природної зони – лебідь чорний та гуска єгипецька.

Окрім конкурсних змагань ми отримали цінні, цікаві та наукові дані, які свідчать про те, що деякі птахи реагують на зміну клімату, тому зафіксовані такі незвичні «аномальні» явища.

Отож, призерами конкурсу «Фотополювання за зимовими птахами 2025»» стали:

І МІСЦЕ - Литвиненко Анастасія Анатоліївна44 роки, м. Київ. Анастасії вдалося зафіксувати 54 видів птахів.

ІІ МІСЦЕ - Симончук Анна Олександрівна 7 років, м. Сарни,  учениця Сарненської гімназії №6. Зафіксовано 10 видів птахів.

ІІІ МІСЦЕ - Ковальчук Діана Романівна 7 років, м. Сарни,  учениця Сарненської гімназії №6. Зафіксовано 9 видів птахів.

Щиро дякуємо усім учасникам за участь!!!

 Призери конкурсу будуть нагородженні подарунками  від Рівненського природного заповідника, а усі учасники отримають грамоти за участь у конкурсі.

 Цікавтесь та бережіть природу! Слідкуйте за наступними нашими конкурсами та приймайте активну участь!

 

 

 

Юлія Костецька

фахівець з екологічної освіти

 Рівненського природного заповідника

Немає коментарів:

Дописати коментар