ВІТАЄМО ВАС НА САЙТІ РІВНЕНСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА!

Сподіваємося, що інформація, яку Ви тут знайдете, буде корисною та сприятиме збереженню довкілля.

Звертаємо Вашу увагу, що даний сайт перебуває в процесі наповнення, тож інформація про структуру та діяльність заповідника буде публікуватися по мірі підготовки матеріалів.

                                                НЕ ПАЛИ!!! ЗБЕРЕЖИ!!!

З настанням теплих весняних днів, люди спалюючи суху траву, влаштовують пожежі, які несуть величезну шкоду.

Випалювання стерні, сухої рослинності призводить до знищення місць гніздування птахів, місць перебування та знаходження тварин, усього видового складу тваринного та рослинного світу. Багато тварин, птахів гинуть або змушені мігрувати в інші місця, порушуючи природний баланс.

Спалювання сухої рослинності знищує мікрофлору ґрунтів, погіршує структуру та збіднює їх; призводить до посилення процесів водної та вітрової ерозії земель, що призводить до деградації ґрунтів та інших негативних наслідків; може призвести до пожеж у лісосмугах та лісах, завдаючи великої шкоди природному середовищу.

Весняні випалювання шкодять не лише довкіллю, але і здоров’ю людини: поширення ракових захворювань, хвороб легень, різного роду алергій та інше.
Суха трава - це безцінне середовище існування для живих організмів створене самою природою. Кожен акт підпалу - це є злочин проти тендітного світу природи.

Відповідальність за порушення

Кожен випадок навмисного підпалу — це злочин проти природи. За нього передбачена адміністративна відповідальність (статті 77 і 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та кримінальна відповідальність (стаття 245 Кримінального кодексу України).

В умовах воєнного стану підпал сухостою може розцінюватися як диверсія (стаття 113 ККУ). Це злочин, який може призвести до позбавлення волі на строк до 15 років або навіть довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

Пожежу легше попередити, ніж загасити!

Наш спільний обов’язок - шанобливо ставитись до природи, дотримуватися правил пожежної безпеки та не створювати додаткову роботу рятувальникам.

 

                                                                                                                        

                                                                                                                       
                                                                                                                              Юлія Костецька

фахівець з екологічної освіти

                                                                                                  Рівненського природного заповідника

Немає коментарів:

Дописати коментар