
Потреба розробити спільний українсько-білоруський план управління величезним транскордонним водно-болотним масивом “Ольмани-Переброди”, що розташований у Столінському районі (Білорусь), а також Рокитнівському та Дубровицькому районах (Україна), назрівала роками. І ось після довгої підготовки, яка офіційно тривала з 2016 року, розпочалися активні дії спрямовані на створення умов для сталого використання ресурсів водно-болотного угіддя.
У рамках проекту заплановані роботи в трьох основних напрямках: підвищення рівня пожежної безпеки, докладне вивчення флори та фауни та еколого-освітні заходи. Детальніше можна почитати про це за посиланням https://cutt.ly/fw22fq .
У жовтні проект набирає обертів. Роботи в рамках проекту були сплановані таким чином, щоб охопити усі сезони року, і розраховані на 12 місяців, однак через об'єктивні причини стартувати змогли лише у жовтні, зі значною затримкою. Зважаючи на доволі відчутне обмеження в часі графік робіт щільний. Працівники наукового відділу спільно з запрошеними експертами зробили перші виїзди на територію водно-болотного масиву з метою збору матеріалу, та визначення основних завдань та напрямків для подальших досліджень. Експерти з пожежної безпеки негайно приступили до детального вивчення поточної ситуації із пожежами та методами їх попередження. Фахівці з екоосвіти та зв'язків з громадськістю налагодили співпрацю з представниками місцевих громад, котрі розташовані на території, що прилягає до водно-болотного угіддя. Для планування ефективної еколого-освітньої роботи провели аналіз цільової аудиторії.


Такі короткі підсумки можна підвести за результатами діяльності протягом жовтня 2018. Якщо вас цікавить стан справ у рамках міжнародного проекту залишайтеся з нами і далі буде :).
Фото: Михайла Химина, Ростислава Журавчака, Вікторії Ніколайчук
Немає коментарів:
Дописати коментар