ВІТАЄМО ВАС НА САЙТІ РІВНЕНСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА!

Сподіваємося, що інформація, яку Ви тут знайдете, буде корисною та сприятиме збереженню довкілля.

Звертаємо Вашу увагу, що даний сайт перебуває в процесі наповнення, тож інформація про структуру та діяльність заповідника буде публікуватися по мірі підготовки матеріалів.

 

3 березня — Всесвітній день дикої природи

Земля є домом для безліч видів флори та фауни. Люди звикли пристосовувати середовище для себе, водночас забуваючи про дикі місця де існує дика флора та фауна. Частіше за все людина вирубує ліс, розорює ділянки з дикорослою трав’яною рослинністю, на незайманих ділянках дикої природи люди влаштовують нові міста, будинки та інше, створюючи для свого буденного життя комфортні умови проживання. Заради хутра вбивають рідкісних видів тварин, тим самим знищуючи дику місцевість. Поступово люди взагалі забувають про дику природу.

Вплив людської діяльності на природу набрав таких масштабів, що люди почали виразно усвідомлювати його обернену сторону, небажані й негативні наслідки: річки й озера втратили чистоту, збільшилося забруднення повітря вихлопними газами, почали скорочуватися місця проживання окремих видів тварин, інші потрапили під загрозу повного вимирання. А що буде коли вона взагалі зникне, зникнуть старовічні ліси, від яких віє свіжістю, рослини, які надихають нас своєю красою і ароматом, чудова трава, яка вкрита ранковою росою, заплавні луки, солов’їні гаї, річки, озера...?

З метою привернути увагу до збереження флори та фауни, яка потерпає від діяльності людини 20 грудня 2013 року на останній Генеральній Асамблеї Організації Об’єднаних Націй постановили проголосити 3 березня Всесвітнім днем дикої природи. Варто зазначити, що в колі цих світових процесів перебуває й Україна, яка взяла на себе низку міжнародних зобов’язань в екологічній сфері. Ліси в даний час опиняються на перехресті безлічі планетних криз, з якими стикається людство, від змін клімату до втрати біорізноманіття, соціальну та економічну ситуацію. Тому цьогорічний Всесвітній день дикої природи відзначається під девізом "Ліси та добробут - підтримка для людей та планети".

Відзначення згаданого міжнародного дня покликане, зокрема:

привернути увагу до проблем браконьєрства;

віддати належне цінності дикої природи та її різноманітного (екологічного, генетичного, соціального, економічного, наукового, культурного та рекреаційного) значення для забезпечення сталого розвитку та добробуту людини.

Тому, з метою збереження у природному стані типових та унікальних природних комплексів Українського Полісся був створений Рівненський природний заповідник. Його територія є неповторною і багатою на рідкісні види рослин і тварин. На сьогодні фауна заповідника нараховує 1830 видів тварин та 1248 рослин.

Фауна заповідника налічує 93 види, занесені до Червоної книги України зокрема - норка європейська, рись звичайна, підорлик великий, журавель сірий, сова бородата, лелека чорний, очеретянка прудка і інші.

Флора заповідника налічує 52 види, занесені до Червоної книги України зокрема - цибуля ведмежа, росичка середня, журавлина дрібноплода, 6 видів орхідних і інші.

Турбота про природу - запорука цивілізованого суспільства, тому формування екологічної культури є вирішальним чинником в гармонізації відносин суспільства і природи. Нам з вами необхідно зберегти природні багатства Полісся і внести вагомий внесок у розвиток найцінніших природних куточків природно-заповідного фонду Рівненської області і загалом України, що допоможе зберегти світ рідної природи, сприятиме вихованню поваги та дбайливого ставлення до існуючої дикої флори та фауни.

Тож пам’ятаймо, що дика природа — це невід’ємна частина нашої планети. Адже неможливо уявити світ без неповторних диких тварин та неймовірних рослин, непідвладних людині. Саме захищати тварин і рослин в природному середовищі — завдання кожного з нас.

Деркач Богдана

фахівець з екологічної освіти

Рівненського природного заповідника

Немає коментарів:

Дописати коментар