ВІТАЄМО ВАС НА САЙТІ РІВНЕНСЬКОГО ПРИРОДНОГО ЗАПОВІДНИКА!

Сподіваємося, що інформація, яку Ви тут знайдете, буде корисною та сприятиме збереженню довкілля.

Звертаємо Вашу увагу, що даний сайт перебуває в процесі наповнення, тож інформація про структуру та діяльність заповідника буде публікуватися по мірі підготовки матеріалів.

Красу й неповторність Прип’ятського Полісся буде збережено в межах транскордонного біосферного резервату

Створення біосферного резервату несе переваги для громад і природи


22 січня 2020, Сарни, громадське обговорення створення транскордонного біосферного резервату (ТБР) «Прип’ятське Полісся» відбулося за участі зацікавлених сторін району та представників Українського товариства охорони птахів у рамках міжнародного проєкту «Полісся — дика природа без кордонів».

Рішення про створення транскордонного українсько-білоруського біосферного резервату було підтримане першим і другим Форумами регіонів України та Білорусі (2018-2019), а подальшу роботу над втіленням рішення взяв на себе проєкт «Полісся — дика природа без кордонів». До української частини ТБР увійдуть прикордонні з Білоруссю природні екосистеми у Житомирській (Овруцький, Олевський, Коростенський р-ни), Рівненській (Сарненський, Рокитнівський, Володимирецький, Дубровицький та Зарічненський р-ни) і Волинській (Любешівський та Ратнівський р-ни) областях. Загальна площа української частини ТБР за попередніми оцінками становитиме 757 тис. га.



Заповідну зону української частині ТБР формуватимуть території Поліського і Рівненського природних заповідників, національних природних парків «Нобельський» і «Прип’ять-Стохід», що становить лише 7,5% від загальної площі української частини. Решта площі ТБР — це буферна та транзитні зони, що передбачають рекреаційно-туристичну діяльність та традиційне господарювання.

«Створення транскордонного біосферного резервату й особливості його зонування слугуватимуть не лише збереженню унікальної природи, а й розвитку самобутнього населення Прип’ятського Полісся. Для місцевих громад — це стале прогнозоване і зовсім небідне майбутнє», — каже Ольга Яремченко, керівник проєкту «Полісся — дика природа без кордонів».

Зі створенням біосферного резервату місцеві громади отримують визнання своє природної та історико-культурної спадщини на світовому рівні, а це дає поштовх для залучення іноземних інвестицій у регіон; збереження природного середовища і його складових, соціально важливих для людей: водозахисні ліси, ягідники, грибні місця, багаті пасовища та сінокоси тощо; стале природокористування, що забезпечить збереження природного ресурсу для майбутніх поколінь; розвиток зеленого туризму; виробництво екологічно чистої місцевої продукції, розвиток ремісництва, місцевих промислів. У разі створення транскордонного резервату посилюється розвиток україно-білоруських відносин: проведення спільних тематичних фестивалів, ярмарок, співпраця між навчальними закладами тощо.

«Уже нині для посилення природоохоронних спроможностей Рівненського природного заповідника ми передаємо обладнання, зокрема комп’ютерну техніку й підзорну трубу, що закуплене в рамках проєкту за фінансової підтримки Франкфуртського зоологічного товариства» — каже Олег Дудкін, директор Українського товариства охорони.

***

Контактна інформація:
Ольга Яремченко, керівник проєкту «Полісся — дика природа без кордонів»
o_yaremchenko@ukr.net 

Довідка:

Українське товариство охорони птахів (ТОП) — національна громадська організація, що займається охороною диких птахів і їхніх природних середовищ існування, створена в 1994 році. Нині Товариство є партнером BirdLife International — всесвітньої асоціації природоохоронних організацій.

Міжнародний проєкт «Полісся — дика природа без кордонів: збереження одного з найбільших у Європі природних регіонів» в Україні впроваджує Українське товариство охорони птахів у партнерстві з Франкфуртським зоологічним товариством у рамках Програми вразливих ландшафтів (Endangered landscape Programme) за фінансової допомоги фундації «Аркадія — благодійний фонд Пітера Болдвіна та Лісбет Раузин». Партнерами проєкту є British Trust for Ornithology (Велика Британія) і громадська організація «Ахова птушак Бацькаўшчыны», партнер BirdLife у Білорусі.
Мета проєкту — створити в одному з найбільших природних регіонів у центрі Європи природну систему, екологічно спроможну формувати ландшафт і забезпечувати ефективну охорону біорізноманіття на тлі сталого управління природними ресурсами.

Немає коментарів:

Дописати коментар